Przejdź do końca metadanych
Przejdź do początku metadanych

Wyświetlasz starszą wersję (v. /wiki/spaces/KB/pages/3670064/Wdro+enie+za+pomoc+plik+w+instalacyjnych) tej strony.

pokaż różnice pokaż historię strony

« Pokaż poprzednią wersję Wyświetlasz aktualną wersję tej strony. (v. 21) Obecny »

Jedną z opcji wdrożenia oprogramowania LOG Plus jest metoda Step-by-Step.
Ten sposób wymaga od technika wiedzy z zakresu systemów operacyjnych i konfiguracji baz danych oraz sieci.

Alternatywa
Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie przeprowadzić wdrożenie metodą Step-by-Step, rozważ wdrożenie za pomocą metody Virtual Appliance.

Spis treści


Środowiska systemu

LOG Plus jest oprogramowaniem, które stanowi jedno z głównych repozytoriów wiedzy o stanie infrastruktury IT w firmach. Warto zatem zadbać o właściwe środowiska pracy dla tego narzędzia. Najlepszym rozwiązaniem jest uruchomienie conajmniej dwóch środowisk: produkcyjnego oraz testowego.

Środowisko produkcyjne – jest to środowisko wykorzystywane jako główna instancja wykorzystywana w organizacji. Na tym środowisku niezalecane jest prowadzenie testowych konfiguracji, w tym celu sugerujemy użycie środowiska testowego.

Środowisko UAT – środowisko przedprodukcyjne jest tożsame w zakresie wymagań sprzętowych ze środowiskiem produkcyjnym. Środowisko UAT jest klonem środowiska testowego, z uwzględnieniem zwiększonych parametrów hardware. Na tym środowisku wykonywane są m.in. testy wydajnościowe i testy odbioru. Uruchomienie tego środowiska jest zalecane w organizacjach zatrudniających powyżej 1000 pracowników.

Środowisko testowe –  wykorzystywane jest jako instancja testowa, całkowicie odseparowana od środowiska produkcyjnego, służąca do przeprowadzania testów najnowszych wersji, konfiguracji itp. Takie rozwiązanie zabezpiecza środowisko produkcyjne przed ewentualnymi błędami konfiguracji i utratą płynności działania.


Wirtualizacja

LOG Plus jest oprogramowaniem, które może działać w środowiskach fizycznych, a także wirtualnych.
Wpierane technologie wirtualizacji: Microsoft Hyper-V, VMWare vSphere, VMWare Workstation, Oracle VM VirtualBox.

Zalecenie
Jako producent zalecamy instalację systemu w środowiskach wirtualnych, głównie z powodów łatwiejszych metod odtworzenia całego środowiska w przypadku awarii.


Wymagania techniczne


Konfiguracja SSL

W celu zapewnienia bezpieczeństwa systemu zalecamy ustawienie certyfikatu SSL.

Konfiguracja SSL jest indywidualnym procesem. Aby dodać obsługę protokołu HTTPS, należy posiadać certyfikat SSL wydany przez zaufany urząd certyfikacji w formacie .PFX. W przypadku braku takiego certyfikatu, aby móc korzystać z HTTPS, można wygenerować tymczasowy certyfikat developerski. Kroki do jego utworzenia są tutaj.

  • Brak etykietek