PoC - jak testować LOG Plus?

PoC - jak testować LOG Plus?

Podstawowa konfiguracja

  1. Usługi katalogowe - Skonfiguruj usługę katalogową i harmonogramy synchronizacji. Sprawdź czy zasoby z usługi katalogowej zaimportowały się do LOG Plus.

  2. Schemat organizacyjny i lokalizacyjny - Dodaj kilka komórek do schematu organizacyjnego i lokalizacyjnego lub zmodyfikuj predefiniowane dostępne w aplikacji.

  3. Integracja z serwerem poczty - Skonfiguruj skrzynkę wychodzącą poczty.

  4. Agent Windows Desktop - Zainstaluj agenta Windows Desktop na jednym lub wielu komputerach. Skonfiguruj profil agenta, włącz monitoring i hurtownię danych.

ITAM - zarządzanie zasobami IT

  1. Dodawanie zasobów - Wprowadź kilka zasobów różnego rodzaju do systemu (np. komputer, urządzenie sieciowe, drukarka) i powiąż je ze sobą relacją. Zobacz, jak wygląda wizualizacja na Graficznej mapie zasobów.

  2. Informacje o zasobie oraz monitoring aktywności - Sprawdź, jakie informacje o sprzęcie oraz aktywności pracownika zbiera agent.

  3. Rejestr podłączeń nośników i czytników - Spróbuj użyć kilku nośników, zobacz, jak rejestr podłączeń tworzy się automatycznie.

  4. Baza handlowa sprzętu IT - Zobacz jak działa baza produktów handlowych. Wpisz kod produktu np. KOD1/KOD2, który znajduje się na pudełku.

SAM - zarządzanie licencjami oprogramowania

  1. Konfiguracja audytu i powiadomień - Skonfiguruj parametry audytu i powiadomienia o licencjach.

  2. Bilans licencji - Po kilku dniach pracy na komputerze z zainstalowanym agentem, zobacz listę oprogramowania i sprawdź, które programy nie były w tym czasie użyte ani razu.

  3. Mechanizm optymalizacji licencji - Znajdź oprogramowanie komercyjne, do którego nie posiadasz przypisanej licencji, np. Windows 10/11. W karcie tego oprogramowania wybierz „Dodaj licencję” i sprawdź, jakie produkty handlowe sugeruje LOG Plus.

  4. Automatyczne przypisywanie licencji do zasobów - Po dodaniu licencji sprawdź funkcję Rozwiązywania niezgodności - system wykona automatyczne przypisanie licencji do odpowiednich zasobów.

ITSM - zarządzanie zgłoszeniami i incydentami

  1. Utworzenie i obsługa zgłoszenia - Utwórz zgłoszenie np. Incydent ze sprzętem, powiązując je z zasobami z CMDB. Przejdź przez kilka etapów zgłoszenia, użyj czatu. Zauważ, że dzięki powiązaniom, widzisz zgłoszenia również w kartach zasobów.

  2. Akceptacje i mechanika listy zgłoszeń - Utwórz wniosek i sprawdź jak działają akceptacje, zadania i lista zadań. Przyjrzyj się funkcjonalnościom listy zgłoszeń, dostosuj układ tabeli do swoich preferencji.

  3. Edytor przepływów - Wypróbuj graficzne edytory procesów oraz formularzy. Modyfikuj wybrane elementy według potrzeb Twojej organizacji.

  4. Dodanie SLA do procesu - Ustaw reguły poziomu świadczenia usług (SLA) i dodaj odpowiednią akcję do procesu. Zobacz, jak system sygnalizuje przekroczenia czasów na liście zgłoszeń i jak działają eskalacje.

IDM - zarządzanie tożsamością i dostępem

  1. Dodawanie SI do ewidencji - Dodaj do ewidencji system informatyczny ze wszystkimi niezbędnymi informacjami dotyczącymi zbiorów danych, modułów, ról.

  2. Zarządzanie kontami i rolami w SI - W systemie informatycznym dodaj kilka kont, przypisz im role i powiąż z osobami.

  3. Wniosek o dostęp do SI i automatyzacja - Nadaj dostęp do systemu informatycznego ręcznie oraz utwórz wniosek i przejdź przez wszystkie jego etapy. Przetestuj dwa wnioski: standardowy i z akcjami automatyzującymi.

  4. Wykaz kont dla Osoby - Sprawdź od strony osoby do jakich SI ma ona dostęp. Wygeneruj kartę dostępów Osoby do Systemów Informatycznych.

 

logplus.io